Понедельник, 19.11.2018, 23:47
Приветствую Вас Гость | RSS
Бесплатно скачать | Регистрация | Вход
Форма входа
Поиск
Мини чат
Категории
Мои статьи
Облако тегов
Партнёрка
 • Анодирование
 • Статистика
  Бесплатно скачать » Статьи » Мои статьи

  Види банківських кредитів

  У світовій банківській практиці відсутня єдина класифікація банківських кредитів. Це пов'язано з відмінностями в рівні розвитку банківських систем в різних країнах, що склалися в них способами надання кредитів. Однак найбільш часто в економічній літературі зустрічається класифікація кредитів за наступними ознаками:

   призначенням (цілі кредиту);

   сфері використання;

   строками користування;

   забезпеченню;

   способом погашення;

   видам процентних ставок;

   розмірами.

  Види банківських кредитів за призначенням:

   промислові;

   сільськогосподарські;

   торгові;

   інвестиційні;

   споживчі;

   іпотечні.

  Промислові позики надаються підприємствам та організаціям на розвиток виробництва, на покриття витрат по покупці матеріалів і т.п.

  Сільськогосподарські позики надаються фермерам, селянським господарствам з метою сприяння їх діяльності з обробки землі, збору врожаю і т.п.

  Споживчі позички надаються фізичним особам на покриття невідкладних потреб, ремонт і покупку квартир, будинків і т.п.

  Іпотечні позики видаються під заставу нерухомості з метою будівництва, придбання або реконструкції житла.

  Види банківських кредитів в залежності від сфери використання: позики для фінансування основного або оборотного капіталу. У свою чергу, кредити в оборотний капітал поділяють на кредити в сферу виробництва і в сферу обігу.

  Види банківських кредитів в залежності від строків користування:

   до запитання;

   термінові.

  Строкові кредити прийнято ділити на короткострокові (до 1 року), середньострокові (від 1 до 3 років) і довгострокові (понад 3 років).

  Види банківських кредитів по забезпеченню підрозділяються на бланкові (незабезпечені) та забезпечені. Бланкові кредити видаються першокласним позичальникам без використання вторинних форм забезпечення повернення кредиту.

  Забезпечені позики є основним різновидом сучасного банківського кредиту. В залежності від виду забезпечення їх прийнято поділяти на заставні, гарантовані та застраховані.Подібна класифікація банківських кредитів використовується більше в теорії банківської справи, ніж на практиці. У практичній діяльності банків прийнято поділ банківських кредитів в залежності не від виду, а від якості забезпечення. У зв'язку з цим прийнято виділення забезпечених, недостатньо забезпечених і незабезпечених кредитів.

  Вся інформація про кредитування в україні знаходиться на сайті Сredit.Razanira.com

  За способом погашення банківські кредити поділяються на позики, що погашаються одноразово, і позики, що погашаються в розстрочку. Позики, що погашаються одноразовим платежем, є традиційною формою повернення короткострокового кредиту, оскільки зручні з позиції юридичного оформлення. Позики, що погашаються в розстрочку, означають погашення кредиту двома і більше платежами протягом усього терміну кредитування. Конкретні умови повернення визначаються в кредитному договорі і залежать від об'єкта кредитування, строку кредиту, інфляційних процесів і ряду інших факторів.

  За видами процентних ставок банківські кредити можна підрозділити на кредити з фіксованою або плаваючою процентною ставкою. Позики з фіксованою відсотковою ставкою передбачають встановлення на весь період кредитування певної величини процентної ставки без права її перегляду. В даному випадку позичальник бере на себе зобов'язання сплатити відсотки за незмінною узгодженої ставці незалежно від змін на ринку капіталів. Кредитування з плаваючою процентною ставкою припускає використання процентної ставки, розмір якої періодично переглядається. В даному випадку процентна ставка складається з двох складових частин: основної ставки, що змінюється залежно від кон'юнктури ринку, і надбавки, що є фіксованою величиною і визначається за домовленістю сторін.

  За розмірами прийнято поділ банківських позик на дрібні, середні і великі. У банківській практиці не існує єдиного підходу до класифікації кредитів за цією ознакою. В залежності від сфери використання банківські кредити можуть бути двох видів: позики для фінансування основного або оборотного капіталу. У свою чергу, кредити в оборотний капітал поділяють на кредити в сферу виробництва і сферу обігу.

  За строками користування банківські кредити бувають до запитання і строкові. Строкові кредити прийнято ділити на: короткострокові (до одного року), середньострокові (від одного року до трьох ліг) і довгострокові (понад три роки).

  Щодо забезпечення кредити поділяються на бланкові (незабезпечені) та забезпечені. Бланкові кредити видаються першокласним позичальникам без використання вторинних форм забезпечення повернення кредиту.

  Забезпечені позики є основним різновидом сучасного банківського кредиту. Залежно від форми забезпечення їх прийнято поділяти на заставні, гарантовані та застраховані. Подібна класифікація банківських кредитів використовується більше в теорії банківської справи, ніж в практиці. У практичній же діяльності російських банків прийнято поділ банківських кредитів на види в залежності не від форми, а від якості забезпечення. У зв'язку з цим прийнято виділення забезпечених, недостатньо забезпечених і незабезпечених кредитів.

   За способом погашення банківські кредити поділяються на позики, що погашаються одноразово, і позики, що погашаються в розстрочку.

  Позики, що погашаються одноразовим платежем, є традиційною формою повернення короткострокового кредиту, оскільки зручні з позиції юридичного оформлення. Позики, що погашаються в розстрочку, означають погашення кредиту двома і більше платежами протягом усього терміну кредитування. Конкретні умови повернення кредиту визначаються в кредитному договорі і залежать від об'єкта кредитування, строку кредиту, інфляційних процесів і ряду інших факторів.

  За видами процентних ставок банківські кредити можна підрозділити на кредити з фіксованою або плаваючою процентною ставкою.

  Позики з фіксованою відсотковою ставкою передбачають встановлення на весь період кредитування певної величини процентної ставки без права її перегляду. В даному випадку позичальник бере на себе зобов'язання сплатити відсотки за незмінною узгодженої ставці незалежно від змін на ринку капіталів. У російській практиці банківського кредитування переважно використовуються фіксовані процентні ставки.

  Кредитування з плаваючою процентною ставкою припускає використання процентної ставки, розмір якої періодично переглядається. В даному випадку процентна ставка складається з двох складових частин: основної ставки, що змінюється залежно від кон'юнктури ринку, і надбавки, що є фіксованою величиною і визначається за домовленістю сторін.  Категория: Мои статьи | Добавил: andreygroup (23.02.2013)
  Просмотров: 340 | Рейтинг: 0.0/0 |
  Всего комментариев: 0
  html-cсылка на публикацию
  BB-cсылка на публикацию
  Прямая ссылка на публикацию

  Последние новости

  Анодирование
  Тренировки удлинения члена 
  Возможные проблемы с недвижимостью 
  иллюзии, какие не прощает базар трактата 
  Andrey Group 
  День, когда Земля остановилась/ The Day the Earth Stood Still (2008) TS 
  Дидюля Лучшее 
  Скачать альбом "Queen 1973" 

  avatar

  Copyright AndreyGroup © 2018